• Wpisów: 1010
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis: 353 dni temu, 14:16
  • Licznik odwiedzin: 148 551 / 1970 dni
 
anheles21
 
Cześć :D
Podejrzewam że jesteście ciekawi mojej recenzji jeśli chodzi o film i o książkę. Zacznę od podstawy jeżeli macie zamiar czytać książkę to jako pierwszą, a później zobaczcie film! Ja zrobiłam na odwrót i gdy czytałam książkę nie mogłam sobie nic sama wyobrazić bo moja wyobraźnia zapamiętała wszystko z filmu - To taka mała uwaga dla was ;)
No dobra zaczynamy:
Tytuł: "Ponad Wszystko"  
Reżyseria: Stella Meghie - Film
Autor: Nicola Yoon - Książka
Tegoroczny Dramat/Romans opowiada o nastolatce, która jest bardzo ciekawa świata, ale cierpi na rzadką chorobę. Krótko mówiąc, jest uczulona na cały świat. Dlatego od lat nie opuszcza sterylnego domu zaprojektowanego przez jej matkę. Jednak Olly, chłopak, który właśnie wprowadził się obok, nie zamierza pozwolić, by to stanęło im na przeszkodzie. Choć patrzą na siebie przez szyby, bez szansy na dotyk, łączy ich wyjątkowo silna więź. Pragną wspólnie poznawać świat i doświadczyć pierwszej miłości. Wiedzą, że konsekwencje mogą być ogromne, ale są gotowi zaryzykować wszystkim, aby być razem.

Spodziewam się że sporo osób jeszcze nie oglądało albo nie przeczytało "Ponad wszystko" więc nie chce niczego zdradzać.
Książka jest wspaniale napisana, nowocześnie i już na samym wstępie intryguję. Ma wiele ciekawych i zabawnych ilustracji.
Co różni książkę i film?
Film trwał zaledwie godzinę i trzydzieści minut nie da się zawrzeć w nim wszystkiego. Czytając dowiedziałam się o wiele więcej.
Niektóre rzeczy są zupełnie zmienione, nie których w ogóle nie było.
Podsumowując każdemu kto chce ale nie jest pewien czy przeczyta, ja mówię przeczytaj, książka jest tego warta. Film również polecam, ale w drugiej kolejności ;)

To by było na tyle, nie chciałam opisywać wam dokładnie treści filmu i książki ponieważ obawiam się że są osoby którym mogłabym zdradzić zakończenie. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące książki lub filmu pytajcie w komentarzu. A ja zabieram się za następną "Bliźnięta z lodu" może słyszeliście? - Thriller psychologiczny

PS. Wiecie co jest najgorsze? Że tą książkę "Ponad wszystko" mam z biblioteki i aż szkoda mi ją oddać ;(

pocz.2.jpg


pocz.JPG


pocz.3.jpg


BUZIAKI :* :*
*Żyje we śnie*

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego